3 грудня: цей день в історії


Міжнародний день людей з інвалідністю. Заснований Генеральною Асамблеєю ООН 1992 року. Тоді закликали всі держави і міжнародні організації співпрацювати у проведенні цього дня.
Міжнародний день боротьби з пестицидами. День встановили 1998 року на пам'ять про екологічну катастрофу, яка сталася 3 грудня 1984-го на пестицидному заводі в Бхопалі (Індія).
Всесвітній день комп'ютерної графіки. Третього дня грудня своє свято (щоправда, поки неофіційне) традиційно відзначають комп'ютерні графіки і дизайнери всього світу. Дата вибрана не випадково. Вона єдина в році починається зі знакового поєднання символів: 3D – 3 December.

Яке свято 3 грудня
Цього дня віруючі відзначають день святого Прокла, який жив приблизно в V столітті і служив єпископом в Константинополі. Він добре знав Священне писання, володів ораторським мистецтвом, що допомогло йому проповідувати християнство. Крім того, Прокл дбав про знедолених і прославився численними чудесами.

Прикмети і заборони 3 грудня

·   Вважалося, що на Прокла з-підземлі може вибратися нечисть і нашкодити людині. Тому люди говорили різні замовляння і молитву проти зла, а також стежили за погодою.
·  Якщо співає снігур, а сорока ховається під дах, то будуть суворі хуртовини.
·   Сильний сніг пішов рано вранці – вдень буде ясно і сонячно.
·   Перисті хмари довгою смугою зігнулися – буде заметіль.
·  Вночі і рано-вранці 3 грудня йде сильний сніг при слабкому вітрі – буде ясна погода.
·  Тетерів сидить на верхівці дерева – буде сонячна і тепла погода.
Важливі події 3 грудня в Україні та в світі

·   1586 – в Англії з Колумбії вперше завезли картоплю.
·   1818 – Іллінойс стає 21-м штатом США. Іллінойс часто називають Землею Лінкольна або ж Штатом в прерії.
·   1967 – в госпіталі Грут Шут, Кейптаун (ПАР) проведена перша в історії медицини операція з пересадки серця. Її провів профессор Крістіан Барнард, трансплантувавши серце смертельно пораненої 25-річної жінки 55-річному хворому.
·   1971 – початок третьої індо-пакистанської війни.
·   1984 – Бхопальська катастрофа: в результаті витоку метилізоціанату на заводі пестицидів загинули понад 3800 осіб, сотні тисяч постраждали.
·   1989 – президент США Джордж Буш і генеральний секретар ЦК КПРС Михайло Горбачов заявили, що їх країни більше не є супротивниками. День вийшов в історію як офіційна дата закінчення "холодної війни".
·   2002 – в провінції Шаньдун (Китай) археологи відкрили царське поховання періоду династії Хань, в якому збереглися більше сотні фігур воїнів, коней і колісниць, зроблених з теракоти.
Хто народився 3 грудня

·    1722 – Григорій Сковорода, український філософ, поет, педагог ("Сад божественнихпісень").
·    1857 – Джозеф Конрад, письменник, классик англійської літератури ("Серцепітьми").
·    1911 – Ніно Рота, італійський композитор.
·    1930 – Жан-Люк Годар, французький кінорежисер, актор, сценарист, який стояв біля витоків французької нової хвилі в кінематографі ("На останньому диханні", "Жінка є жінка", "Жити своїм життям", "Презирство").
·    1948 – Оззі Осборн, британський рок-музикант, співак, музикант, один із засновників і учасник групи Black Sabbath.
·    1985 – Аманда Сейфрід, американська актриса ("Велике весілля", "Листи до Джульєтти").

Поділитись на Google Plus

Автор Ірпінь INFO

0 Коментарів:

Дописати коментар